UNUSTAMATUD LOOD: Perede enesearenduse toetamine

UNUSTAMATUD LOOD: Perede enesearenduse toetamine

Lasterikaste perede vanematel endil ei oleks aega käia hinnaalandusi hankimas, eraettevõtjatelt soodustusi kauplemas, kontsertide ja spordivõistluste korraldajatelt lisapileteid küsimas. Paljud eraettevõtjad on valmis laste heaks andma tihti ja päris palju. Eelduseks on võimalus kellegagi need asjad läbi rääkida. See keegi ongi Eesti Lasterikaste Perede Liit.

IMG_3420Mari (nimi muudetud), 42-aastane, Pärnumaa, peres 6 last

*****

Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama ehk sellest, et kunagi oli aeg, kus lapsed mulle üldse ei meeldinud. No kohe üldse-üldse ei meeldinud. Olin veendunud, et nad on väikesed vastikud kisavad olevused. Seda seni, kuni tutvusin oma mehega. Ja siis järsku… hakkasid lapsedki meeldima. Aasta pärast abiellumist sündis meie esimene laps. Nüüd, kolmteist aastat hiljem, on neid kokku viis. Saime suvel teada, et meil oleks võimalik seltsi kaudu tasuta Rock Summerile pääseda. Minu jaoks oli väga tähtis lastele sellist suurüritust näidata. Mees oli aga välismaal tööl ja mina linnas autoga ei sõida. Siiski…

Pakkumine ise oli NII ahvatlev, et surusin oma hirmud alla, pakkisin suuremad poisid hommikul auto peale ja põrutasin autoga Lasnamäe Maksimarketini välja. Nautisime kontserti pikalt ja põhjalikult ning kõndisimejooksime-möllasime-lollitasime õhtul lauluväljaku juurest uuesti autoni. Meil oli unustamatu päev! Vähe sellest – õnnestunud ettevõtmisest innustununa võtsin järgmisel korral tüdrukud kaasa ja tegin samasuguse sõidu. Nendega käisime kohvikus, kinos, juuksuris ja maniküüris. Naiste värk. Sellest järgmisel korral kondasime poistega vanalinnas vaateplatvormidel, siis jälle tüdrukutega Kadrioru pargis ja viimane kord olin nii kõva mutt, et sõitsin ise lausa Ülemiste Keskuseni välja, et poistele vajalikud koolitarbed ära osta. Sest mees oli taaskord kaugel. Aga ma sain hakkama. Ja saan veel ja veel. Seda puhtalt tänu meie suurepärase seltsi pakkumisele, mis mind lõpuks tegudele sundis. Aitäh!

Maria, 37-aastane, Harju maakond, peres 5 last

*****

IMG_4923Mõned head aastad tagasi vahetasime oma väikese elamispinna  suurema vastu. Kuna maja sai ostetud pangalaenuga, siis oli ka remondiks raha vaja. Hakkasime otsima võimalusi toetuse saamiseks ning leidsime interneti avarustest Eesti Lasterikaste Perede Liidu. Võtsime ühendust ühe toreda Tiiaga ning ühtäkki olimegi liiduga ühinenud. Seda konkreetset rahalist toetust, mida me algselt otsisime, ei olnud Liidul võimalik meile anda. Seevastu saime hoopis muud ja palju rohkemat. Saime olla koos inimestega, kelle peremudel pole neljaliikmeline ning kelle jaoks on kodu täis lapsi igati normaalne ja igapäevane.

See organisatsioon annab emotsionaalset ja moraalset  toetust üksteisele. Üritused mis koos toimuvad on alati väga toredad ja pingevabad. Liit on justkui üks suurpere, oleme saanud terve perega käia kontserditel, loomaaias ja ekskursioonidel mis muidu oleks  jäänud olemata.

Eesti Lasterikaste Perede Liit on igati tabav nimi. Enne Liidu ekskursiooni küsis pere pesamuna, et millal me juba sinna rikaste perede reisile lähme. Justnimelt rikkad, mitte rahaliselt, vaid laste, peresuhete, kodusoojuse ja ühtsuse poolest.

Pille (nimi muudetud) 47-aastane,  Kuusalu vallast, peres 6 last

 

Allikas: www.lasterikkad.ee

Kommentaarid puuduvad

Vabandame, kommentaar vorm on suletud.